28. marca 2017

Veľká a malá multi-misia v ČSLA pre A3

Minule som písal o troch nových multi-misiách pre ČSLA v A3, pod čím je možné si predstaviť misie hrateľné vo viac hráčoch ako multiplayer, alebo misie hrateľné s iba jedným hráčom a ostatnými AI ako singleplayer. Skutočný rozmer výrazu multi-misia potom dodávajú aj rôzne nastaviteľné startup parametre, alebo náhodné prvky priamo v misiách ak sú napríklad náhodne vyberané štartovacie pozície hráčov a AI, náhodne vyberané cieľové pozície a pod.
Do tejto kategórie multi-misií potom spadajú aj ďalšie dva výtvory - Combined Power a Escape.

Multi-misia [CTI] Combined Power je primárne dizajnovaná pre hru dvoch teamov hráčov za obidve strany + päticu hráčov za stranu nezávislých.
Základne všetkých strán sú od začiatku hry pevne dané a to z dôvodu použitia všetkých druhov techniky - preto aj ten názov Combined Power.
Samotné cieľové zóny o ktoré sa hráči majú pobiť sú potom vygenerované náhodne ihneď po spustení misie.
Pätica nezávislých potom nemá žiadne konkrétne úlohy, len proste škodiť čo najviac obom stranám a znepríjemňovať im tak postupy, obranu základní, obsadzovanie sektorov a pod.
Ak sa hráč rozhodne spustiť si túto misiu v SP móde, všetky ostatné úlohy, či už vlastných postáv, alebo postáv nepriateľa resp. nezávislých, spoľahlivo zastupujú AI - obsadzujú sektory, náhodne sa pohybujú po mape atď.
Samozrejmosťou v tejto misii sú náhodné hliadky po celej mape, alebo rôzne protiútoky nezávislých na už obsadené sektory.
Keďže sa jedná o hru na celej mape, práve táto multi-misia je radená do kategórie "veľkých", alebo aj "dlhotrvajúcich". Každý kto niekedy hral CTI môže potvrdiť, že herná doba sa môže predĺžiť z pár hodín na cca niekoľko dní, až týždňov.

Do druhej kategórie tzv. "malých", či "krátkych" multi-misií je potom možné zaradiť druhú misiu s názvom [RPG] Escape.
V tejto misii majú hráči pevne dané "povolania" ako je veliteľ družstva, medik, machinegunner, marksman a strelec.
Ich úlohou je čo najrýchlejšie a najbezpečnejšie sa dostať z nepriateľského územia späť do bezpečia.
Všetko to ale majú skomplikované tým, že na začiatku hry sa ocitajú hlboko v území nepriateľa, na náhodných pozíciách a nie po kope v skupine, ale rozhádzaný po mape.
Musia sa teda (napríklad) preskupiť a spoločne (aj to je otázkou taktiky) prekonať všetky terénne prekážky a pritom sa vyhnúť (?) nepriateľským hliadkam a kontrolným bodom.
Takže ďalšie dva kúsky sú pripravené pre ČSLA v A3 ...

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára