6. septembra 2012

Začiatok začiatku

Dnes som sa rozhodl spustiť tento web/blog.

Dôvodov je hneď niekoľko:
  1. blížiace sa vydanie hry Arma III a tým pádom aj čoskoro neaktuálnosť pôvodného webu www.arma2.xf.cz
  2. divné praktiky free hostingu www.webzdarma.cz, kedy vám napríklad zablokujú akýkoľvek prístup k dátam (či už cez webFTP, alebo cez FTP klienta) bez toho, aby vám aspoň emailom poslali oznámenie o takejto činnosti. Prečo sa takéto akcie dejú, sa musíte zložito dopátrať cez ich neprehľadné fóra.
  3. použitím takéhoto formátu blogu je zabezpečené jednoduché zaradenie do katalógov vyhľadávačov a to predovšetkým do Google Inc. - služba Blogspot resp. Blogger je súčasťou tejto megakorporácie
  4. jednoduchá údržba a správa dát/príspevkov bez neustálej hrozby neskoršieho zmazania, tak ako je tomu u free hostingových služieb - no traffic = delete 
  5. možnosť oddelenia download liniek od samotného webu (a to nielen pre Arma Help) - na to bude skvelo slúžiť repository na github.com (díky Celoush)
  6. možnosť doplnenia gadgetov priamo na stránke (napr. Google Translator)
  7. ... a ešte možno pár maličkostí
Pôvodný web pre Arma Help (www.arma2.xf.cz/help.htm) zostáva ale aj tak naďalej funkčný, pokiaľ k nemu opäť nebloknú prístup.
Do konca roka 2012 (pravdepodobne s nejakým update Arma Help-u) ale začnem aktívne propagovať už iba tento web, ako hlavný web pre Arma Help.
Všetky ostatné utilitky budú taktiež fyzicky presunuté na repository a ich release informácie budú taktiež premigrované na tento web. Takže všetko čo bolo na pôvodnej adrese, nájdete aj tu.

Šablóna webu je zatiaľ jednoduchá, ale časom sa jej povenujem a doplním nejakú tú grafiku.

Toľko teda k začiatku začiatku ...
EMSI

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára